افتتاح اولین موزه عاج ایران در مجتمع فرهنگی -موزه ای شهدای رامسر

اولین موزه عاج خاورمیانه افتتاح شد
اولین موزه عاج خاورمیانه در شهر رامسر افتتاح شد.
در مراسم افتتاحیه اولین موزه تخصصی عاج خاورمیانه که با حضور جمعی از مدیران و روسای ادارات و ارگانهای دولتی و غیردولتی و کارشناسان موزه داری برگزار گردید جناب آقای دکتر قنبری همدانی معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی بنیاد مستضعفان و رییس هیئت مدیره و سرپرست محترم موسسه فرهنگی موزه های بنیاد در خصوص چشم انداز موسسه در راه اندازی موزه جدید در سطح کشور گفت:  مجتمع فرهنگی _موزه ای شهدای رامسر یکی از پروژهای اصلی این موسسه در راه اندازی موزه می باشد و موزه عاج که یکی از موزه های این مجتمع است  در نوع خود کم نظیر بوده و از موزه های شاخص دنیا محسوب می گردد. وی گفت: تلاش و همت جمعی بر این است تا از ابتدای سال ۱۳۹۶ پروژه های دیگر موزه ای مجتمع فرهنگی _موزه ای شهدای رامسر فعالیت خود را آغاز کند.
در بخشی از این مراسم، علی غلامی رییس مجتمع فرهنگی _موزه ای شهدای رامسر گفت: اولین موزه عاج ایران، اولین موزه تخصصی عاج در منطقه غرب آسیا است که با به نمایش گذاشتن آثاری بسیار شاخص در زمینه هنر تراشکاری بر روی عاج فیل،  اطلاعات لازم را به عموم گردشگران داخلی و خارجی، منتقل می کند. این مجموعه ۳۰۰ اثر ارزشمند و کم نظیر ساخته شده از عاج را از هنرمندان شرق و جنوب شرقی قاره آسیا و قاره آفریقا نمایش داده است.
آثار عاجی ساخته شده در ایران نیز از جمله این آثار می باشد.
اولین موزه تخصصی عاج ایران که در شهر رامسر واقع می باشد، یکی از کاملترین موزه های عاج دنیا محسوب می شود.
عملیات احیاء و مرمت بنای این موزه و ساخت ویترین های ویژه و سیستم امنیتی خاص، در یک برهه زمانی ۶ ماهه از نظر موزه داری در ایران یک رکورد محسوب می شود.
در ادامه مراسم، ضمن تقدیر از خانواده شهید مدافع حرم شهر رامسر مصطفی تاش موسی این موزه بوسیله خانواده محترم این شهید افتتاح گردید.
اولین موزه عاج ایران که در مجتمع فرهنگی _موزه ای شهدای رامسر واقع شده است از ابتدای سال ۱۳۹۶ شمسی و در آغاز سال نو به صورت دائمی پذیرایی گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.
شایان ذکر است، در مراسم افتتاحیه اولین موزه تخصصی عاج خاورمیانه، موزه مردم شناسی شمال ایران که در ساختمان جانبی موزه عاج قرار دارد با حضور شهردار محترم شهر رامسر و اعضای هیئت مدیره موسسه فرهنگی موزه های بنیاد افتتاح گردید
  1. azizmiar گفت:

    خیلی جالبه تو خاورمیانه اونم تورامسرکه شهری توریستی بادارابودن اماکن تفریحی وتاریخی من جمله کاخ مرمر و تله کابین وهتل قدیم رامسر ودیگر جاذبه های دیگر واقعان باید دید واز کل موزه ها دیدن کردو لذت بر دجادارد ازجنوبی ترین نقطه ایران پایتخت انرژی ایران از تمام کسانی که به فکر تاریخ وهنرو فرهنگ این مملکت هستند تشکر وقدردانی کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *